Jedná se o masáž, která slouží především k uvolnění energetických drah v organismu a povzbuzení samoléčivých schopností jednotlivých orgánů i těla jako celek. V některých případech lze pomocí reflexní masáže odstranit bloky v pohybovém aparátu.

Masáž se provádí na ploše chodidla a na nártu nohy, kde je zobrazeno celé tělo. Málokdy si přitom uvědomujeme, že naše nohy jsou mimořádné orgány a přestože po nich neustále šlapeme, patří k nejcitlivějším částem našeho těla. Před terapií mohou být chodidla napařená a uvolněná léčivou lázní.

Reflexní terapie je velice starou léčebnou a diagnostickou metodou. Na chodidle se nacházejí energetická zakončení všech orgánů a částí těla. I když stejná zakončení najdeme také na ušních boltcích a na dlaních, jejich stimulace již není tak účinná. Masáží a stimulací reflexních bodů na chodidlech dochází k oživení a aktivizaci celého těla. Energie proudí zvláště k oslabeným orgánům. Pravidelná stimulace příslušných reflexních plošek napomáhá ke zlepšení zdravotního stavu.

Víte, co je kranio-sakrální terapie?

Někdy se též nazývá osteopatie. Jde o velmi účinné neinvazní ošetření, jehož cílem je nastolení energetické rovnováhy v organismu pomocí jemného působení hlavně na kosti lebky a pánve.

Chci vědět více