Příjemná, pomalá, hladivá a uklidňující masáž. Migréna vzniká většinou při dlouhotrvajícím stresu a napětí, souvisejícím často s nedostatkem spánku, její vznik podporují i dráždivé faktory, jako prudké světlo, hluk, nepříjemné pachy, ostré nebo studené jídlo, u žen také menstruace. Při určování diagnózy je třeba odlišovat projevy migrény od projevů silné bolesti hlavy, která není provázena takovými příznaky, jako jsou: zvracení, malátnost, dvojí vidění, poruchy řeči apod.

Masáž provádíme pomalu, ale rytmicky s lehkým až středním tlakem na masírovanou část těla. K uvolnění napomáhá i speciální složení oleje – za studena lisovaný a aromatizovaný éterickými oleji (levandulový, jalovcový, mátový, meduňkový nebo citrusový). Vlastní masáž začíná uvolněním šíjové oblasti, pokračuje masáží lymfatických uzlin a přechází na obličejovou část (zde připomíná kosmetickou masáž). Na závěr je možné použít ještě akupresuru.

Víte, co je kranio-sakrální terapie?

Někdy se též nazývá osteopatie. Jde o velmi účinné neinvazní ošetření, jehož cílem je nastolení energetické rovnováhy v organismu pomocí jemného působení hlavně na kosti lebky a pánve.

Chci vědět více